GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Teservis 1397053
*
nr 139 7053
Teservis
Gefle, Flytande blått, 13 del
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2002
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 13:09:42
1
1.900 kr
12/4 20:48:55
2
1.000 kr
12/4 20:49:37
2
1.200 kr
12/4 20:51:36
2
1.500 kr
13/4 16:46:35
2
1.700 kr
13/4 16:47:10
2
1.800 kr
13/4 16:47:47
2
2.000 kr
15/4 15:29:29
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå dekor flytande blått gefle keramik svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53
*
Teservis
nr 139 7053
Teservis
Gefle, Flytande blått, 13 del
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 13:09:42 | 1 | 1.900 kr |
12/4 20:48:55 | 2 | 1.000 kr |
12/4 20:49:37 | 2 | 1.200 kr |
12/4 20:51:36 | 2 | 1.500 kr |
13/4 16:46:35 | 2 | 1.700 kr |
13/4 16:47:10 | 2 | 1.800 kr |
13/4 16:47:47 | 2 | 2.000 kr |
15/4 15:29:29 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå dekor flytande blått gefle keramik svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53